Home

Trwają zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady z tematyki ZWINNEJ KOMUNIKACJI, które odbędą się dnia 4 marca 2015 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.


 

 

 

 

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do programistów, podczas których eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się
z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z problematyką szeroko rozumianej komunikacji
w procesie wytwarzania oprogramowania. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób formułować wymagania, co powinien wiedzieć programista przed przystąpieniem do realizacji zadania, jak napisać komunikatywny kod oraz jaki wpływ na pracę programisty mają oczekiwania innych programistów, użytkowników, klientów, czy testerów. Zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 14 marca 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

Przed nami jeszcze kilka spotkań cyklu DPTO 2014/2015. Wykłady z zakresu ZWINNEJ KOMUNIKACJI są realizowane w ramach drugiego bloku. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 r., dotyczył tematyki MODELOWEGO WYTWARZANIA i zgromadził ponad 110 studentów. Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie DPTO. W ramach bloku trzeciego, który odbędzie się w kwietniu i maju 2015 roku, poruszone zostanie zagadnienie DZIEDZICTWA PROGRAMISTÓW.

 

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com