Home
Zapal światło wolności
czwartek, 13 grudnia 2012 12:02

"Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju. "

 

13 grudnia 1981 roku został wprowadzony w Polsce Stan Wojenny. Wariant siłowej rozprawy z opozycją, był już dyskutowany podczas strajków w roku 1980. Ruchy wolnościowe zostały zdelegalizowane, oficjalne media publikowały przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego, w którym mówił on o wprowadzeniu na terenie całego kraju stanu wojennego.

Kampania społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności” – 13 grudnia 2012

Instytut Pamięci Narodowej w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego organizuje kampanię społeczną upamiętniającą jego ofiary. W dniach 11–13 grudnia

2012 r. na ścianie budynku Instytutu przy Towarowej 28 w Warszawie pojawi się symboliczna świeca. Ma być hołdem złożonym wszystkim ofiarom stanu wojennego.

 

W akcji może wziąć udział każdy, zapalając 13 grudnia świeczkę w oknie bądź wirtualnie – dołączając do wydarzenia na naszym profilu na facebooku lub pod adresem www.ipn.gov.pl/swiatlowolnosci.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Konferencja popularnonaukowa „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji. Geneza i znaczenie Porozumienia Katowickiego i MKZ Katowice 1980–1981”
wtorek, 11 grudnia 2012 12:15

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Niesamowita Impreza Mikołajkowa
poniedziałek, 03 grudnia 2012 15:57

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Koncert Wampiriada a nawet Flashmob
Wampiriada
niedziela, 03 czerwca 2012 20:55

Normal 0 21

KONCERT FINAŁOWY WAMPIRIADY

Akurat, Big Fat Mama, SlowMotion, It’s working to właśnie te zespoły zagrają
15 czerwca w Katowicach na ulicy Mariackiej podczas finałowego koncertu Wampiriady.

 

Wampiriada to akcja honorowego, studenckiego krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ma charakter cykliczny i od 2000 roku jest przeprowadzana na większości uczelni wyższych w całej Polsce. Misją projektu jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat istotności zbiórek krwi i szpiku kostnego, nie tylko wśród studentów, ale również wśród mieszkańców ośrodków akademickich. Koncert Finałowy w Katowicach na ulicy Mariackiej wieńczy pracę wolontariuszy z całej Polski.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, a zagrają:

 

 

 

 

· It’s working

· SlowMotion

· Big Fat Mama

· Akurat

 

W dzień koncertu na Mariackiej będzie również zorganizowany punkt poboru krwi przy współpracy RCKiK (w godzinach od 14.00- 17.00), a o godzinie 15.30 na ulicy Mielęckiego odbędzie Flash-mob promujący to wydarzenie. Po koncercie zapraszamy do Katofonii, gdzie będzie miał miejsce dalszy ciąg finału Wampiriady.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej o Wampiriadzie na www.wampiriada.info

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
"Wojna o pieniądz i neokonserwatyzm amerykański"
piątek, 01 czerwca 2012 10:05

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 5 z 8