Home
Wesołych Świąt!
Powiadomienia
poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:45

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

życzy

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

(zp)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
O ustanowienie Roku Pamięci Tragedii Górnośląskiej
piątek, 25 października 2013 15:20

Katowice, 23 października 2013 r.

 

W dniu dzisiejszym Komisja Uczelniana NZS UŚ postanowiła przyłączyć się do apelu Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach w sprawie ustanowienia przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2014 Rokiem Pamięci Tragedii Górnośląskiej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Do zobaczenia w październiku!
poniedziałek, 01 lipca 2013 09:05

Dobiegła końca letnia sesja egzaminacyjna. Tym, którzy zdali wszystkie egzaminy, gratulujemy przejścia na następny rok. Pozostałym życzymy powodzenia we wrześniowej sesji poprawkowej. Na czas kanikuły NZS siłą rzeczy musi zawiesić większość swojej działalności, lecz możemy zapewnić, że nie zasypiamy gruszek w popiele i na jesień wrócimy ze zdwojoną energią i głowami pełnymi nowych pomysłów.

Wszystkich, którzy w tym roku rozpoczynają studia na Uniwersytecie Śląskim, zachęcamy do zainteresowania się członkostwem w naszym Zrzeszeniu. Jeżeli pragniesz, aby Twoje studia były czymś więcej niż zbieraniem zaliczeń i imprezowaniem w akademikach, NZS jest miejscem dla Ciebie. Piszcie do nas na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do zobaczenia!

(ZP)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
NZS w obronie p. Tomasza Marca
środa, 05 czerwca 2013 08:06

Katowice, dn. 5 czerwca 2013 r.

 

List otwarty Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego w sprawie zwolnienia p. Tomasza Marca

 

Do wiadomości JM Rektora, Dziekana WNS oraz ogółu pracowników i studentów Uniwersytetu

 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego pragnie wyrazić poparcie dla zapoczątkowanej przez studentów naszej Uczelni akcji protestacyjnej w obronie stanowiska pracy p. Tomasza Marca, pracownika działu administracyjno-gospodarczego Wydziału Nauk Społecznych.

Na wspólnotę uniwersytecką składają się nie tylko wykładowcy i studenci, ale też zastęp pracowników technicznych, którzy, choć nie legitymują się tytułami naukowymi i działają w cieniu, są niezbędni dla prawidłowego jej funkcjonowania. Wśród nich p. Marzec wyróżniał się swoją sumiennością, kompetentnością i życzliwością, o czym członkowie NZS UŚ mieli okazję niejednokrotnie się przekonać, korzystając z jego pomocy przy instalacji i konfiguracji sprzętu audiowizualnego, niezbędnego dla sprawnego przeprowadzenia prelekcji, spotkań i paneli dyskusyjnych organizowanych przez nasze Zrzeszenie.

Wysokie zdanie o kompetencjach p. Marca podzielało również wielu innych studentów oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni WNS, dlatego też ze zdziwieniem i ubolewaniem przyjęliśmy wiadomość o nieprzedłużeniu przez władze Uczelni umowy o pracę z p. Marcem, która to decyzja uzasadniana jest reorganizacją działu administracyjno-gospodarczego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Zbuntowani. Niezależne Zrzeszenie Studentów w województwie katowickim 1980–1989
poniedziałek, 18 marca 2013 17:53

 

Prezentacja najnowszych publikacji katowickiego IPN dr. Tomasza Kurpierza „Zbuntowani. Niezależne Zrzeszenie Studentów w województwie katowickim 1980–1989” oraz dr. Tomasza Kurpierza i Jarosława Nei: „<Solidarność> śląsko-dąbrowska 1980–1981. Szkic do monografii i dokumenty własne” – panel dyskusyjny „NZS a Solidarność – młodszy brat czy ważny partner”– Katowice, 22 marca 2013 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 4 z 8